Hakkımızda

Antalya iline bağlı Kaş ilçesini pek çoğunuz biliyordur. Peki Kalkan desek size ne ifade ediyor ? Çoğunuzun aklınıza ilk gelen Kalkan balığı ile ünlü bir yer ismi olabilir ama maalesef yanıldınız.

( İlk duyduğumda benim de aklıma o gelmişti, ama uzun yıllardır pek Kalkan balığı çıkmıyormuş maalesef )

Kalkan Kaş ilçesine bağlı eskiden belde şimdi ise mahalle olan yurt dışında, özellikle İngiliz turistler arasında çok meşhur ve popüler olan eskiden Rumların Kalamaki adı ile yaşadığı Akdeniz bölgesinde bir tatil kasabasıdır. Mübadele sonrası ismi Kalkan olarak değiştirilmiştir.

Ulaşımı biraz zor olsa da bu doğal dokusunu kaybetmemiş bu kasaba, muhteşem manzarası ve coğrafi avantajları ile son yıllarda villa kiralama sektörü ile ön plana çıkmaktadır. Yaz tatilinizi Kalkan’da geçirmek için birçok geçerli sebep bulunmaktadır.

Biz sizlere Kalkan Beldemizi özgün bir şekilde tanıtacağız. Bilgisayar başında değil, gezdiğimiz yerleri tanıtarak bunu yapacağız. Bu yüzden sitemizdeki bilgileri başka hiçbir yerde bulmanıza imkan yok. Benim eşim Kalkan’lı olduğu için Kalkan’da herkes enişte der bana. Sürekli kalmasak da uzun yıllardır Kalkan’a eşimin ailesi orada yaşadığı için gidip gelmekteyiz. Bu yüzden geçerken gezmiş insanlar gibi değil, yılların tecrübesiyle size Kalkan’ı anlatacağım…

Televizyondaki yarışma programında Caretta caretta kaplumbağaları nerede yaşar diye sorulunca; KAPUTAŞ PLAJI demeyeceksiniz, direk PATARA PLAJI diyeceksiniz…